Psikoloji Bölümü

Yönetim

Psikoloji Bölümü Bölüm Başkanı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Psikoloji bilimi ve mesleği, geleceğin en gözde meslekleri arasında yer almaktadır. Bütün toplumlarda gittikçe artan ruh sağlığı sorunları, profesyonel düzeyde psikolojik yardım hizmetlerine duyulan ihtiyacı daha da artırmaktadır. Özellikle çocuk, ergen ve yetişkinlerde yaşanan psikolojik sorunlar, evlilik ve aile sorunları, boşanma vakaları ve parçalanmış aile gibi olgular, bizim çalışma alanlarımız arasında yer almaktadır.

Bu alanlarda kuram-teknik ve uygulama açısından üst düzey donanım kazanmanız için, sizin sahip olduğunuz yetenek ve becerilere sonsuz güven duyuyoruz. Bölüm programımızda yer alan; Boşanma Süreci Danışmanlığı, Yas Süreci Danışmanlığı, Dil Bozuklukları, Kişilerarası İletişim, Kişilik Kuramları, Çocuk Psikopatolojisi, Yetişkin Psikopatolojisi, Psikoterapilere Giriş, Psikoterapi Teknikleri, Psikoterapi Kuramları, Grup Psikoterapileri, Aile ve Evlilik Terapileri, Çift Terapi, Depresyon Tedavisi gibi derslerde ve programımızda yer alan diğer derslerde de  sizden üst düzey başarı bekliyoruz.  

Mezuniyet sonrasında lisansüstü eğitim programlarında da sizi görmek, desteklemek ve yanınızda olmak istiyoruz. Mezuniyet sonrası çalışma alanlarımız ise geniş bir yelpazeye sahip. Hastaneler,  Ruh Sağlığı Merkezleri, Ceza Evleri, Adliyeler, Çocuk Yetiştirme Yurtları (Sevgi Evleri), Yaşlı Bakım Merkezleri, Rehabilitasyon Merkezleri, Endüstriyel Kuruluşlar, Spor Takımları, Eğitim Kurumları, Devlet Güvenlik Birimleri, Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları (Bakanlıklar, Valilikler, Belediyeler) gibi. Bu kurumlarda bölüm ve üniversitemizi en iyi düzeyde temsil edeceğinize ve en kaliteli düzeyde psikolojik yardım vereceğinize olan güvenimizin üst düzeyde olduğunu burada vurgulamak isteriz.

Psikoloji Bölümü akademik kadro olarak, hepinize sevgi dolu başarılı günler diliyoruz.